Robinzonáda 2005 - Cheznovice

Tak už jsem zase doma, ale v hlavě mám pořád ještě vzpomínky na minulý víkend. V pátek jsme spolu s dvanácti malými kamarády vystoupili z vlaku na stanici v Mýtu u Rokycan. Mělo se tam totiž konat rojení malých i velkých Pathfinderů na tradiční Robinzonádě, tentokrát v říši hmyzu. Byla to pro mne první akce tohoto druhu a musím přiznat, že jsem se na ni těšil.

Hned večer jsme byli po zhlédnutí filmu „Mravenec Z“ ujištěni, že jsme na správné adrese a dobrodružství v hmyzí říši začalo. Celou sobotu jsme od západu do západu byli přeneseni do říše mravenců. Ráno jsme se budili jako mraveniště po těžké zimě a protože slunce opravdu hřálo, tak byli všichni brzy velmi čilí. Po Ivanově mravenčím příběhu jsme mohli uvažovat o tom, jak těžko pochopitelný je pro mravence člověk a jak i my často můžeme mít o Pánu Bohu mylnou představu, přestože nám dává nesčetně důkazů v přírodě i v Bibli.

Odpoledne už jsme prožívali v hmyzích hejnech na stanovištích, kde jsme získávali mravenčí kukly za dovednosti ne nepodobné těm, které dělají mravenečci. Druhý den se nám obzory rozrostly o další druhy z hmyzí říše, takže jsme jednoduše mohli obdivovat Stvořitelovu nápaditost, s kterou vložil neuvěřitelné možnosti těmto nepatrným stvořením. Jaké bylo naše překvapení, když někteří objevili i v sobě netušené schopnosti. V našem hmyzím snažení nám nechyběl ani nevypočitatelný lidský faktor, takže před konečným zhodnocením některým z nás „vyhořel les“ či „povodeň spláchla domovy“ takže se naše zásoby vajíček značně zmenšily. Jak už to chodí, některým se tyto zásoby i zvětšily, takže konečné pořadí bylo značně zamotáno.

Nakonec jsem byl odměněn především vítězstvím vlastních dětí nad sebou samým, když překonaly nechuť spolupracovat s jejich novými kamarády a nakonec celou akci hodnotily jako vydařenou. Díky Bohu i těm, kteří se podíleli na její přípravě. 

Teoš – Jestřábi Příbram

Důležité


Základní údaje

Fakturační adresa:

KLUB PATHFINDER z.s. 
Londýnská 623/30
120 00 Praha 2   

IČ: 62939211

Zasílací adresa:

Klub Pathfinder
Peroutkova 57
150 00 Praha 5   


E-mail: kancelar@pathfinder.cz

ID datové schránky: cbssiqh

Číslo účtu: 2400101213/2010

Transparentní účet Fio banka

Klub Pathfinder ve veřejném rejstříku

Prostor pro Vaše podněty


Interní stránky

 


Výroční zpráva


Čestný titul od MŠMT

Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží (2008-2010 / 2011-2015 / 2017-2020).


Dohoda mezi KP a Junákem

Potvrzením nadstandartně dobrých vztahů je dohoda o přátelské spolupráci, kterou v roce 2009 uzavřel KP s Junákem - českým skautem... více zde


Březový lístek

Ocenění "ze spodu" pro dlouholeté vedoucí udělované napříč organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží... více zde


Bible a Slovo na cestu

ČEP a Slovo na cestu - obojí s 64 stránkovou barevnou přílohou a zajímavým povídáním, užitečnými informacemi a návody, s obrázky, mapami, nákresy a prostorem pro poznámky...vice zde


Organizace školního roku


 


Odkazy na naše aktivity:

                             

Odkazy na partnerské organizace a projekty:

        partner junak        partner adra