Foto a Video: Robinzonáda

Na většině území České republiky bylo moc hezky a svítilo sluníčko. Jen na kousku oblohy v jižních Čechách začala průtrž mračen, kterou jen tak někdo nepamatoval. To ale nezastavilo statečné dobrodruhy a průzkumníky, aby se vydali pomoci Indiana Jonesovi s hledáním ztracené Archy. Úvodní přednáška byla sice trochu teoretická, ale všichni věděli, že tato akce nebude jen o memorování historických faktů. Na archeologických nalezištích jednotlivé týmy ještě v pátek našly tajný úryvek biblického textu, který mluvil o Arše úmluvy. Na to si sám Indiana Jones netroufnul a tak na sobotní dopoledne pozval svého akademického kolegu až z města, ve kterém by chtěl žít každý (není to Krumlov), který seznámil plný stan posluchačů s fakty. Kde se Archa nacházela, co se nacházelo v ní a jakou měla funkci. Všechny indicie nasvědčovaly tomu, že Archa opravdu je nedaleko základního tábora.

Když v terénu získaly děti jednotlivé části mapy, přišel další zádrhel. Neboť Archy se dotýkat může jen velekněz. Naštěstí jsme jednoho ve svých řadách našli. Došlo tak k prvnímu vysvěcení kazatele v přírodě a nebyla to jen nějaká hra. Došlo k ordinaci Romana Buchtela. Ten uvítal tento způsob, kdy byl obklopen pathfindery. Bývá zvykem, že kazatel je ordinován ve svém sboře a pro Romana, podle jeho slov, jsou sborem vedoucí a malí pathfindeři. Večer bylo už jasné, kde se truhla smlouvy nachází. Informoval nás o tom tajemný nápis přímo v hlavním stanu. Vrátil se liják a putování vedlo kolem řeky přes les po stopách malých světýlek. Konečně jsme ji našli. Byla celá ze zlata. Promočená zem komplikovala transport. Ale nález byl donesen do hlavního stanu a v suchu obdivován pathfindery.

V neděli celé dopoledne probíhala hra, která měla znázorňovat šíření evangelia mezi lidi. Protože nalézt Archu a nechat si všechny informace a radostnou zvěst pro sebe, to se nedělá. Děti přenášely kousky tajenky – jednotlivá písmenka - po dané trase až ke svým skupinkovým vedoucím, kteří skládali tajenku. Na začátku musely po kolenou, část trasy zase vedla přes vodu, převoz zajišťovaly paddleboardy. Robinzonáda byla ukončena slavnostně, Indiana Jones poděkoval dobrodruhům za pomoc a odběhl na vlak, protože ho čekala další přednáška v Mexiku. Další rok se můžeme těšit na Robinzonádu pod vedením Zlatého středu.

Důležité


Vyhledávání


Základní údaje

Fakturační adresa:

KLUB PATHFINDER z.s. 
Londýnská 623/30
120 00 Praha 2   

IČ: 62939211

Zasílací adresa:

Klub Pathfinder
Peroutkova 57
150 00 Praha 5   


E-mail: kancelar@pathfinder.cz

ID datové schránky: cbssiqh

Číslo účtu: 2400101213/2010

Transparentní účet Fio banka

Klub Pathfinder ve veřejném rejstříku

Prostor pro Vaše podněty


Interní stránky

 


Výroční zpráva


Čestný titul od MŠMT

Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží (2008-2010 / 2011-2015 / 2017-2020).


Dohoda mezi KP a Junákem

Potvrzením nadstandartně dobrých vztahů je dohoda o přátelské spolupráci, kterou v roce 2009 uzavřel KP s Junákem - českým skautem... více zde


Březový lístek

Ocenění "ze spodu" pro dlouholeté vedoucí udělované napříč organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží... více zde


Bible a Slovo na cestu

ČEP a Slovo na cestu - obojí s 64 stránkovou barevnou přílohou a zajímavým povídáním, užitečnými informacemi a návody, s obrázky, mapami, nákresy a prostorem pro poznámky...vice zde


Organizace školního roku


 


Odkazy na naše aktivity:

                             

Odkazy na partnerské organizace a projekty:

        partner junak        partner adra