Foto a Video: Jarní nádech

V pátek večer se Pathfindeři oblasti Jižní kříž sešli v malé vesničce Miletínky u Ktiše, která je obklopena panenskou přírodou nedaleké Přírodní rezervace. Tato mini obec na konci světa čítající 9 stálých obyvatel se naším příjezdem rozrostla o 133 %. V chladném a deštivém počasí jsme uvítali že K4 měl již pořádně zatopeno v kamnech a mohli jsme se ohřát a osušit své oblečení.

                Celé letošní jarní nadechnutí nás provázel Biblický příběh o stvoření světa. Na začátku soboty   jsme virtuálně navštívili planety sluneční soustavy a všímali si zvláštností a jedinečnosti každé z nich. Druhý den ráno jsme zase objevovali tajemství rostlinné a živočišné říše. Naše tvůrčí schopnosti prošli zkouškou, když jsme se spolu s pra . . . dědečkem Adamem pokusili pojmenovat a nakreslit některá zvířata.          Když pak odpoledne konečně přestalo pršet a na obloze se objevilo sluníčko vypravili jsme se do nedalekého lesa zahrát hru ve které jsme hledali Biblické texty, ve kterých jsou zvířata.

                Po dobrém obědě jsme se jako správní táborníci, někteří vůbec poprvé, pokusili sami připravit ohniště a rozdělat oheň. Následovalo postavení stanů a příprava večeře na vlastním ohništi. Večer u písniček a deskových her uběhl jako voda, a protože teploty opět klesali k nule, spát venku se nikomu nechtělo.

                V neděli ráno jsme se zaradovali, když se ukázalo že se Tomáš jako jediný otužilec vrátil ze stanu celý a zdravý. Po snídani jsme se zaposlouchali do příběhu o prorokovi, který měl rád peníze a jeho oslíkovi, který promluvil, a tak mu zachránil život. Kdo by nežasl nad Bohem, který nás má tolik rád, že k nám nepřestává hovořit.

                Testování našich tábornických dovednosti jsme zakončili vázáním uzlů. Následoval bobřík bolesti, kterého si udělali kluci, když odvážně sbírali mladé kopřivy do špenátové omáčky. Děvčata zase otrhala první květy sedmikrásek do salátu abychom mohli naši víkendovku zakončit slavnostním obědem ve stylu co dům a Pán dal.

                Jistě jste si správně spočítali kolik, že nás letos na nádechu bylo? Slovy klasika říkám: “Až zas příště budete něco podobného pořádat, tak mi prosím dejte vědět.“

Na viděnou za rok se těší Teoš.

Důležité


Vyhledávání


Základní údaje

Fakturační adresa:

Klub Pathfinder, z.s. 
Londýnská 623 / 30

120 00 Praha 2   

IČ: 62939211

Zasílací adresa:

Klub Pathfinder, z.s. 
Peroutkova 57

150 00 Praha 5   


Číslo účtu: 2400101213/2010

Klub Pathfinder ve veřejném rejstříku


Interní stránky

 


Výroční zpráva


Čestný titul od MŠMT

Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží (2008-2010 / 2011-2015 / 2017-2020).


Dohoda mezi Junákem a Klubem Pathfinder

Na základě dobrých vztahů a součinnosti uzavřel Klub Pathfinder s Junákem - Svazem skautů a skautek dohodu o vzájemné spolupráci... více zde


Bible a Slovo na cestu

ČEP a Slovo na cestu - obojí s 64 stránkovou barevnou přílohou a zajímavým povídáním, užitečnými informacemi a návody, s obrázky, mapami, nákresy a prostorem pro poznámky...vice zde


Organizace školního roku


 


Odkazy na naše aktivity:

                             

Odkazy na partnerské organizace a projekty:

        partner junak        partner adra