Foto a Video: Výroční Bohoslužba KP MSS 2016

Druhou únorovou sobotu (13. 2. 2016) si členové sboru Brno – Střední mohli povšimnout lidí v krojích KP. Což je v tuto roční dobu nezvyklé, vždyť sobota Pathfinderů bývá na podzim, dokonce děti byly zmatené, jestli něco nepromeškaly. Ale ne, pouze vedoucí a rádci z Moravskoslezského sdružení měli výroční bohoslužbu.

Skladba dopolední bohoslužby byla podobná běžné sobotě – po sobotní škole začala druhá část, kdy byl pro děti připraven netradiční příběh. Jerry Šlosárek se s dětmi podělil o svůj zážitek z návštěvy Kanady a to, jak ho a jeho přátele Pán Bůh ochránil před medvědem. Vedoucí dětských sobotních školek a KP při MSS sdružení, Lukáš Jureček, představil důkladně vizi a fungování Klubu Pathfinder a následně předal výroční cenu Romanu Kašparovi. Přání se samozřejmě vztahovalo i na jeho ženu Martu, která ho dlouhé roky v jeho službě jak v místním sboru, tak i krátce na sdružení, podporovala. Oba byli z ceny příjemně překvapení a dojatí. Lukáš Jureček pak s námi otevřel Boží slovo, ve kterém jsme mohli uvažovat nad vztahem Šimona Petra k Ježíši a přivádění druhých v důvěře.

Poté jsme se jako vedoucí, kteří do Brna přijeli, sešli na společném obědě, popovídali si a pokračovali odpolední částí. Jednotliví vedoucí oblastí nám představovali jejich uplynulý rok, své starosti a za každou oblast a její potřeby jsme se jednotlivě modlili. Bylo to velmi přínosné odpoledne plné povzbuzení. Tyto zprávy byly prokládány užitečnými a praktickými informacemi pro nás vedoucí – o propagačních předmětech, termínech dalších akcí a čas velmi rychle utíkal. Mohli jsme se tedy rozejít po společném ukončení soboty s vědomím, že služba dětem je velmi důležitá a nejsme v ní sami.

 

Berry

Důležité


Vyhledávání


Základní údaje

Fakturační adresa:

KLUB PATHFINDER z.s. 
Londýnská 623/30
120 00 Praha 2   

IČ: 62939211

Zasílací adresa:

Klub Pathfinder
Peroutkova 57
150 00 Praha 5   


E-mail: kancelar@pathfinder.cz

ID datové schránky: cbssiqh

Číslo účtu: 2400101213/2010

Transparentní účet Fio banka

Sledujte nás na sociálních sítích

  

Klub Pathfinder ve veřejném rejstříku

Prostor pro Vaše podněty


Interní stránky

 


Výroční zpráva


Čestný titul od MŠMT

Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží (2008-2010 / 2011-2015 / 2017-2020 / 2021).


Dohoda mezi KP a Junákem

Potvrzením nadstandartně dobrých vztahů je dohoda o přátelské spolupráci, kterou v roce 2009 uzavřel KP s Junákem - českým skautem... více zde


Březový lístek

Ocenění "ze spodu" pro dlouholeté vedoucí udělované napříč organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží... více zde


Bible a Slovo na cestu

ČEP a Slovo na cestu - obojí s 64 stránkovou barevnou přílohou a zajímavým povídáním, užitečnými informacemi a návody, s obrázky, mapami, nákresy a prostorem pro poznámky...vice zde


Organizace školního roku


 


Odkazy na naše aktivity:

                             

Odkazy na partnerské organizace a projekty:

        partner junak        partner adra