Robinzonáda 2007 - Nové Město pod Smrkem

Pátek:
Přijeli jsme do Nového Města pod Smrkem a ubytovali se do chatek. Navečeřeli jsme se a potom se zahajovala Robinzonáda – zazpívali jsme hymnu pathfinderů a pak nám Pupík a David slibovali prožití dobrodružství v jiném světě – v Narnii. A tak jsme prošli starou skříní, abychom se tam dostali. Cesta po svíčkách nás zavedla na louku. Tam byl faun Tumnus. Říkal, že prý tohle ještě nikdy neviděl – tím myslel člověka. Vyprávěl nám něco a potom všichni šli spát.
Sobota:
Když všichni vstali, nabízeli nám vedoucí, abychom si vybrali ze dvou možností – tučnou snídani, bohaté stoly, věci, na co by člověk ani nepomyslel. A tak si polovina dětí vzala vstupenku na tučnou snídani. Tam nás přivítala Bílá královna se svými služebníky, byla moc hodná a zvala nás, ať jdeme za ní, ať jí posloucháme. Tak jsme s ní šli po snídani do bazénu, kde jsme si hráli a její sluha – Bizon – nám vykládal, jak je to úžasné, když si člověk může dělat, co ho právě baví a co on chce a sloužit přitom Bílé královně. Po plavání jsme chvíli hráli hru. A potom šla ta naše (první skupina) na oběd.
Druhá skupina musela jít ráno na obyčejnou, chudou snídani. Potom šli na louku a do lesa a pak taky na oběd.
Po obědě byla druhá skupina s Aslanem. Naše skupina byla s Bizonem, vlky (to byli služebníci královny) a s Bílou královnou. Museli jsme jít na horu Smrk povinně, protože tam si prý ta druhá skupina užívá, tak jsme je měli přepadnout. Na hoře Smrk byla rozhledna a na ní vysílač, ale druhá skupina tam nebyla. Řekli nám, že máme smůlu a že jsme se moc loudali. Při cestě dolů nás honili a na svačinu nám dali suchý chleba a vodu a jen sami si užívali, když svačili kuře. Pak jsme museli cvičit na louce – podlézali jsme dráty, poslouchali rozkazy a přeskakovali z kruhu do kruhu. To se nám nelíbilo, protože nám slibovali, že se budeme mít dobře. Skupina s Aslanem hrála hry a ne cvičení. Tak jsme začali utíkat od Bílé královny k Aslanovi. Potom už jsme šli do chatek a na večeři – všichni měli stejnou, protože už všichni utekli od zlé královny. Po večeři se promítal film - Narnie (Bílá královna a Aslan). Viděli jsme tam všechno, co jsme taky už prožili, ale když šel Aslan za Bílou královnou, film najednou skončil. Šli jsme zase na louku a tam bylo divadlo – Aslan přišel za královnou a ta ho nožem zabila. Pak všichni museli jít spát.
Neděle:
Ráno nás vzbudili a byla rozcvička. Po snídani jsme osvobozovali vlky a Bizona různými úkoly. Nakonec Bílá paní odešla, protože jsme jí nikdo nechtěl a neměla žádné sluhy. Aslan nám rozdal koláče a pak už si všichni balili. Po obědě jsme už všichni odjížděli domů.                                                                                         
Patrik Vlach (10 let, Chomutov)

Důležité


Základní údaje

Fakturační adresa:

KLUB PATHFINDER z.s. 
Londýnská 623/30
120 00 Praha 2   

IČ: 62939211

Zasílací adresa:

Klub Pathfinder
Peroutkova 57
150 00 Praha 5   


E-mail: kancelar@pathfinder.cz

ID datové schránky: cbssiqh

Číslo účtu: 2400101213/2010

Transparentní účet Fio banka

Klub Pathfinder ve veřejném rejstříku

Prostor pro Vaše podněty


Interní stránky

 


Výroční zpráva


Čestný titul od MŠMT

Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží (2008-2010 / 2011-2015 / 2017-2020).


Dohoda mezi KP a Junákem

Potvrzením nadstandartně dobrých vztahů je dohoda o přátelské spolupráci, kterou v roce 2009 uzavřel KP s Junákem - českým skautem... více zde


Březový lístek

Ocenění "ze spodu" pro dlouholeté vedoucí udělované napříč organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží... více zde


Bible a Slovo na cestu

ČEP a Slovo na cestu - obojí s 64 stránkovou barevnou přílohou a zajímavým povídáním, užitečnými informacemi a návody, s obrázky, mapami, nákresy a prostorem pro poznámky...vice zde


Organizace školního roku


 


Odkazy na naše aktivity:

                             

Odkazy na partnerské organizace a projekty:

        partner junak        partner adra